A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szerintetek?
Monik!
Nagy az elmaradás a feldolgozó osztályon, állítólag azt mondták másik csoportban, hogy február 25-e után rendeződnek a dolgok. De ha tutira akarsz menni, akkor hétfőn felhívod az adóalany osztályt, és rákérdezel.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Hibáztam.
2014. májusa óta szünetelő KATÁ-snak nem adtam le 2015.01.12-ig a 15T101E-t, előírták az 50.000 Ft-ot.
Utólag beküldtem ugyan, de még mindig ott van a folyószámlán.
Van tapasztalatotok, hogy lehet az előírást töröltetni?
(Túl hamar örültem meg a változásnak, hogy csak egyszer kell lejelenteni és elfelejtettem :? )
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Vagy: a könyvelési adatbázisok összekötése a NAV-val. Évek óta lehet róla olvasni, mint ahogy beszélgettünk róla ebben a körben is. Akkor fogom abbahagyni ezt a szakmát. :oops:
Válasz idézéssel
Az én vizióm ettől szörnyübb! Jusson eszetekbe az online pénztárgép hiányában készülő nyomtatvány!!!!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
A következő az lesz, hogy mindenkinek számlázó programot kell majd használni, nem lehet majd papír alapú számla?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Igen kezdődik!

Válasz idézéssel
Kezdőőőőődik:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/ado/afa080101_hatalyos/Szamlazo_programokkal20150216.html">http://www.nav.gov.hu/nav/ado/afa080101 ... 50216.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Hívdd, fel őket, és kérd az újbóli kiküldését, amennyiben ezt nem fogod átvenni számolj azzal, hogy felfüggesztik az adószámod. Tehát nagyon fontos, hogy jelentkezz náluk, hogy vagy és kapcsolatba akarsz lépni velük.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem vettem át egy Nav levelet decemberben (betegség miatt nem jártam a postafióknál), vissza lett küldve. Most látom, hogy január 8.-án küldtek egy levelet az értesítési tárhelyemre a kézbesítési vélelemről. Azért döbbenet, mert január 11.-én küldtem be a 1408-at, letöltöttem az érkeztetési igazolást, szóval nem létezik, hogy ott volt ez a levél, és nem vettem észre! Erről mit gondoltok? 15 napig itt lehetett volna megnézni, h milyen iratról volt szó: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/adatbazisok/velelmezett_kezbesitessel_erintett_iratok">http://www.nav.gov.hu/nav/adatbazisok/v ... ett_iratok</a><!-- m -->, persze már nincs ott semmi rólunk. Holnap hívom őket, de elég ideges lettem...
Válasz idézéssel
Megint egy naiv kérdés tudom, de szempontot kérnék tőletek.
Az ügyvezető úgy dönt lecseréli a céges autót. Cégautó adó megfizetve eddig. Érték beszámítással, cserével venné az újat. Azt kérdi: hogy éri meg neki jobban, ha mondjuk a 6 milliós autót egy összegben megveszi, vagy pedig 1 évig kibérli fizetve a bérleti díjat, és aztán veszi meg, a bérleti díjjal csökkentetten?
Szerintetek?

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia Klári! Köszönöm a választ. A cégvezeto és én is tisztában vagyok azzal, amit írtál. Csak egy alapot készítek tájékoztatásul, amiből esetleg majd készül hivatalos cegertekeles egy konyvvizsgalo közreműködésével.
Akkor jól gondoltam!Jegyzett tőke, ET marad a kötelezettség oldalon!!?!
Üdvözlet, Abdul
Válasz idézéssel
Szia Abdul!
Ha nem vagy könyvvizsgáló merész lépés volt elvállani. Még a profi könyvvizsgálók is ockodnak az ilyen feladatttól. Nem vagyunk rá hivatottak és jogosultak mint könyvelők. Ha bejegyzett könyvvizsgáló van a cégednél akkor Ő jogosult aláírni. Mi csak tájékoztató adatokat adhatunk. Az más lapra tartozik, hogy számszerűsíteni tudjuk a saját tőke értékét, de ez messze nem vagyonértékelés.
Bocs a hosszas fejtegetésért, de szerintem minden könyvelő belekerül ebbe a helyzetbe, és valahogy az ügyfelet fel kell világosítani arról, hogy amit mi mondunk messze nem a cég piaci értéke.
A kolleganődnek szerintem nincs igaza. A cég értékébe feltétlenül bele tartozik az induló és a felhalmozott vagyon. Jól gondolod, amikor eladom a céget akkor az eszközökben megtestesült (kötelezettséggekkel csökkentett) vagyont adom el.

Válasz idézéssel
Kérném a segítségeteket!
Egyik ügyfelünk szeretné eladni cégét, ehhez kért tőlünk egy cégértékelést az objektív mutatók alapján az eladási ár meghatározásához!Pfff! :lol:
Ezzel kapcsolatban úgy gondolkodtunk, hogy a saját tőke alapú cégértékelési módszert szem előtt tartva szembe állítjuk egymással a bevételi/követelés és kiadási/kötelezettség oldalt, a kettő különbözete pedig lesz a cégérték.
Szubjektív dolgokkal most nem foglalkozok, az az ügyvezető faladata lesz (versenytársak, növekedési potenciál stb)
Amivel bajban vagyok és megakadtam: az az eredménytartalék és a jegyzett tőke!??Ezzekkel mi is van? Kolleganőm szerint ezeket hagyjam ki, amikor szembe állítom az eszköz és forrás oldalt, hisz pont ezt számolom, ennek az értékére vagyok kíváncsi (hogy mit lehet érte kapni)??!? Hogy is van ez! Segítsetek kérlek!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én továbbképzésen hallottam, hogy lehet az IFRS lesz kötelező. De nem jövőre, hanem majd.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én tavaly adtam vissza az adótanácsadói igazolványt
A gyakorlatban nem sok értelme volt. A továbbképzésen a könyviteli szolgáltatás képzése mellett egy pár órát
kellett pluszban résztvenni . Itt az hangzott el ami a 16 óra anyagában is benne volt.

No meg a HVG EGYES §-NAK ÉRTELMEZÉSE.

iCA

/
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha ez igaz,akkor nem könyvelők nevén fog menni,hanem a tulajdonosén... :oops: Most kinek jó ez?
Már most is nagyon sok a vezetők van..
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Én is hallottam, de szeretném azt hinni, hogy téves info csak. :oops:
Válasz idézéssel
Szia!

Én is hallottam, de csak pletyka-szinten. Szerintem ez elég durva lenne, hisz bizonyos határérték alatt, még a könyveléshez sem kötelező regisztrált mérlegképes könyvelő. Az, hogy mindez ráadásul a jövő évtől...?! Akkor már biztosan ezt zengné az egész szakma és még a csapból is ez folyna. Emberek ezreit érintené egy ilyen változás.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Hallottatok-e arról, hogy jövő évtől (vagy hamarosan) a bevallásokat mérlegképes könyvelő nem küldheti be, csak adótanácsadó végzettségű személy teheti ezt meg...
Állítólag azért van lehetőség mérlegképes végzettséggel jelentkezni adótanácsadónak, mert ezt a szigorítást fogják bevezetni.
Ez csak rémhír, vagy tényleg van alapja ?
Vagy esetleg bizonyos adózói kör bevallásaira vonatkozna ?
Köszi
Móni
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szerintetek mennyi az esélye, hogy valaki el tud manapság adni egy 3MFt törzstőkével és meglehetősen alacsony saját tőkével rendelkező céget? Érdemes meghirdetni egy ilyet? Nem "nepperekre" gondolok, mint vevő!!!!!! Inkább arra, hogy valakinek nincs meg a 3MFt törzstőke, vagy új céget szeretne, de nincs elegendő tőkéje. Egyébként rendben van a cég, nincs adótartozás sem.
Van egy "cégem", ahol a tulajok vagy a fenti megoldást választják, vagy végelszámolnak.

Előre is köszönöm a választ.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Szia Tamás,

ha csak a sima számla mennyiséget nézem: vevő, szállító, pénztár, már akkor többre jön ki nekem,mint nettó 60e.
Ha még ehhez hozzákalkulálod a 11 fő bérszámfejtését, a vevők dupla könyvelését és a banki tételeket, akkor valóban ott vagyok ahol Judit írta, azaz min. a duplája.
Válasz idézéssel
thekla Írta:van különbség a budapesti és a vidéki árak között, de az előző könyvelő vidéki volt, és ott állítólag olcsóbban dolgoznak!

Szia! Ha rendesen akarod csinálni, és hogy ne legyen belső feszültséged, hogy mi a csudáért vállaltad ilyen olcsón, min. a duplája, de ez alsó hangon, akkor, ha beemelik a vevőket. Ha nem, akkor a 2,5-szeresét, nettóban. 11 dolgozóval is van baj, rengeteg. A bank meg katasztrófa, és ki tudja, mennyi egyeztetést kíván, pláne, ha foglalós. Ez a 3 napi effektív munkán felül állandó telefonokat, egyeztetéseket jelent. Arrow Szvsz (szerény véleményem szerint).
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Tamás!

Olyan kicsi az éves forgalma,hogy lehet mentes is?Ajjaj valamit benéztem. :oops:
Nekem is van egy hasonló banki tétellel bíró,de időben nem vészes a rögzítése. PÜ/
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Azt elfelejtettem leírni, hogy a vevői számlák két részből állnak. Van a számla része, illetve a foglaló visszavétele. Tehát két könyvelés egyben!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Erzsó!

Azért nem tudom, hogy nettó vagy bruttó a 60,000 Ft, mert lehet alanyi mentes is! A vevő számlák beemeléséről szó van, de csak akkor csökkenteném az áramat, ha már megy! Egyébként jól jönne a pénz, de hál istennek, meg tudok lenni nélküle. A meglévő szabad kapacitásomat kötné le, ettől kezdve már nem nagyon tudnék többet vállalni. A 80 oldal banki kivonat aggaszt, mert az szerintem a legnagyobb munka. Sok kis tétel. Egyébként egy órai számítógépes könyveléshez kb. fél óra az ellenőrzés nálam.Lehet, hogy sok az ellenőrzésre fordított idő, de eddig soha nem volt ebből származó hibám. Ha hibáztam, az nem elkönyvelésből származott. Egyébként így ránézésre kb. 2-3 napi munka minimum. Mennyi lehet elkérni Budapesten 3 napi munkáért, plusz az anyag el- és visszavitelért? Az is szóba került, hogy figyelnem kell a szállítói fizetéseket, meg még mást is, de ezek a könyvelésből könnyen kiolvashatóak. Azért kérek segítséget, mert az árjegyzékem alapján elég nagy összeg jött ki. A nagyobb ügyfelekkel egyedileg állapodom meg, a kicsikhez van az árjegyzék. És hát az elődöm feladta a leckét. Annyiért én nem vállalom.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég