A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
cégautóadó 2009. - társaságok útnyilvántartás vezetése
Ügyes vagy! Köszönjük!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok! Olvastam az előzőeket és találtam egy APEH választ elrejtve:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/regiok/nyugatdunantul/aktualis/cegauto0325.html">http://www.apeh.hu/regiok/nyugatdunantu ... o0325.html</a><!-- m -->
üdv: Csocsó
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Kávé anyaga is rendkívűl jól összeszedett, Ágica anyaga is jó. Mind azt bizonyítja, hogy mennyire megosztott a szakemberek véleménye is.

Nekem az a magánvéleményem, hogy kell útnyilvántartás vezetése addig, amíg a hatóság kinyilatkoztatja, hogy kell vagy nem. Sajnos bizonytalanság van, és nincs összhang a törvények között.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hát ez szöges ellentéte annak, amit eddig az adóújságban olvastam. Abban az állt, hogy egyáltalán nem szükséges az útnyilvántartás vezetése.
Most akkor végül mi a helyes? Legalább tennének fel az Apeh honlapra egy egyértelmű állásfoglalást ezzel kapcsolatban és akkor normálisan lehetne tájékoztatni a vállalkozókat.
Erika
Válasz idézéssel
Ágica Írta:Sziasztok!
Találtam egy jó tájékoztatót, felteszem....

Köszi szépen!
Nagyon jól jött ez a cikk :wink:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Találtam egy jó tájékoztatót, felteszem....
Üdv; Ágica
Válasz idézéssel
polika!

Köszönöm, akkor kérek mind a kettőt.

A cégautóadós levezetés viszont okés, nem?
Válasz idézéssel
Javasolnám. Persze, ha egy egy hiányzik, az nem lehet túl nagy gond, de ha megy évente 50 ezer km-t és van 30 e Ft-os üzemanyagszámlája, akkor a számlatartás valószínűleg nem lett betartva, és számviteli fegyelem megsértése miatt mulasztási bírság lehet.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Szia!

Nem olvastam sehol ilyet, csak én gondoltam így. Pont azért szeretnék megerősítést kérni, mert kicsit belekavarodtam a témába.

Szóval akkor kell üzemanyag számla és útnyilvántartás együtt mindkét esetben?
Válasz idézéssel
Hol olvastad, hogy tgk-ra nem kell üzemanyagszámla? Szerintem alapesetben kell (bizonylati fegyelem, 2009-től számlatartási kötelezettség), sőt ha áfát akarsz visszaigényelni belőle egyenesen kötelező.
A számlatartási kötelezettség miatt sztem kell a szgknál is.
Legföllebb, ha üzemanyag megtakarításod van, feltételek megléte esetén fizethetsz ilyen címen a dógozóknak adómentesen összeget.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Van egy Kft, aki bérel egy tgk-t és szgk-t is.
A tgk-nál úgy gondolom nem kell cégautóadót fizetni. Üzemanyag-számla nem, de útnyilvántartás kell.
A szgk-nál ha számol el útnyilvántartás alapján költséget, akkor kell fizetnie cégautóadót. És itt sem kell üzemanyag számla.
Lényegében semmilyen esetben nem kell üzemanyagszámla + útnyilvántartás együt?

Szeretnék megerősítést kapni!
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Kedves Kávé! Nagy segítség volt! Hála és köszönet! Alba
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kell-e, illetve kötelező-e 2009. február 1-től a társaságoknak útnyilvántartást vezetni?

Készítettem egy rövid gyűjteményt azt alátámasztandó, hogy nem kötelező az útnyilvántartás a cégautóadó fizetésére kötelezett társaságoknak. Egy kérdés erejéig az egyéni vállalkozók kötelező útnyilvántartásáról is szó esik.

Zs.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég