A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karbantartás
Szia János!
Amiket irtál azokon már átküzdöttem magam.
Az új hozzászólások most sokat segített, csak azért akartam mindenáron a kezdő lapon látni, mert a munkahelyemen is használom a fórumot, csak ha túl sokat kell lépegetni, nem biztos hogy díjazzák. Ráadásul nincs is mindig topon az internet sebességünk. Sokszor lassan tölti be a következő lapot.
Ez miatt aztán nehezen boldogulok.
Marika
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Szia Marika!

Egy kicsit később léptél be az új fórumra, mint néhány "fórumfüggő" társunk, akik még a meghírdetett karbantartási idő alatt is itt szörföztek a topikok között...
Az a helyzet, hogy kezdetben vala az angol, a korai hozzászólásokból ezt látod, aztán Lunda központilag átállította az egész rendszert magyarra a felhasználói felületen. Így Te már csak a magyar szövegekkel találkoztál.
Az olvashatósági rendszer átállítása, mint ahogy az egyéb paraméterek (pl. szín) a felhasználói vezérlőpulton állítható tetszésed szerint, ha fixre akarod beállítani más formára, mint a központi beállítás. Választható fülek között vannak elrejtve a lehetőségek, felül vízszintesen, a részletek a baloldalon sorokban, az aktív kiemelése piros. Kattintással válogathatsz legördülő menükben, elküldéssel hagyod jóvá a módosítást... Nézd át a vezérlőpultot, ha valamit nem sikerül mégsem beállítani, kérdezz rá konkrétan...
Ha csak átmeneti módosítást akarsz, akkor a topiklap alján lévő soron a lenyílókkal tudsz változtatni.
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Marika ez engem is érdekelne! Ha az új hozzászólásokba bele megyek akkor az összes egész napi, vagy még a tegnapi témák is előjönnek. A régi módiba mindig csak azok a témák jöttek elő amelyekben hozzászólás történt az utolsó bejelentkezés óta. Könnyebb volt az áttekintés! Egyébként szerintem minden más nagyon jó az "új arculat"ban!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Marikám !

Az nem segít , hogy a belépéskor választod a Fórum-ot, majd rögtön kb. az oldal felső egy harmadánál látod, hogy új hozzászólások, Aktív témák és ha erre lépsz be akkor a friss témákat, hozzászólásokat látod. Az aktív témák oldal alján be tudod állítani, hogy hánynap hozzászólását hozza be neked .

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Próbálkoznék, de nem sok sikerrel. Már az összes oldalt kinyomtattam a karbantartásból, de sok mindent nem találok pld azokat az angol szövegeket amiket idéztek , ezeket kellene állítgatni.
No ez nem megy. Meg sem találom.
Igazából azt szeretném a legjobban elérni , hogy mindig lássam mik az aktuális témák, és az azokra irt válaszok, úgy mint a régi kezdő lapnál.
Tudtok segíteni?
Marika
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Cirmikém!
De, van bünti Tongue , tessék minden nap erre járni Tongue
Ugye tudod, hogy csak vicc volt. Puszi!
Válasz idézéssel
Szívesen mellőzöm az idézetek használatát, de szeretném kérdezni, hogy csak én nem látom, vagy tényleg nincs olyan funkció, hogy "válasz erre"?
Ha ez lenne, akkor nem nagyon kéne idézni...
Üdv, Zs.
Válasz idézéssel
Drágáim!

Mi van akkor,ha néhány napig nem kerülök a gép közelébe? Ugye nincs bünti? A folyamatosan jövő levelek azt írják,hogy addig nem kapok újat,amíg ami jött ,nem nézem meg! De mi van ha nem tudok felkelni? Laptopom nincs,de még loptopom se! Bocs,mindig élhetetlen voltam.
Cirmi
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Alba Írta:...Az emotikonok nálam nem működnek rendesen, egy csomó hiányzik, össz 16 db látszik. Lehet, hogy nálam van a gond, mert már olvastam olyan hozzászólást, ahová emotikon volt beillesztve, és én nem láttam, de gondolom, aki beillesztette az tudta, mit tesz a hozzászólásához.
Illetve a tagok nevei alatt található hozzászólás számmal kapcsolatos megnevezés melletti valami jelölés sem látható nálam....

Ez nálam is pontosan így van, a jelenség nem egyedi.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia Lunda!

Jó lett a könyvjelzős megoldás, nagyon sokat segít! Tetszik, hogy jól látható, melyik fórumon van új hozzászólás, és tetszik, hogy a fórumon belül is jól látható.

Én a leiratkozás a témákról című dologgal dolgoztam a legtöbbet. Csupán egy témám volt megjelölve szándékosan, de most a váltásnál ahány oldalt megnéztem, automatikusan (?) annyit bejelölt.

Az emotikonok nálam nem működnek rendesen, egy csomó hiányzik, össz 16 db látszik. Lehet, hogy nálam van a gond, mert már olvastam olyan hozzászólást, ahová emotikon volt beillesztve, és én nem láttam, de gondolom, aki beillesztette az tudta, mit tesz a hozzászólásához.
Illetve a tagok nevei alatt található hozzászólás számmal kapcsolatos megnevezés melletti valami jelölés sem látható nálam.

Köszönöm!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Lunda!
Nagyon köszönöm!
Igérem,betartom az idézetekkel kapcsolatos kérésed,és gondolom mások is!!!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Süti a GyIK ban olvasható:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/faq.php#f0r9">faq.php#f0r9</a><!-- l -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://hu.wikipedia.org/wiki/HTTP-s%C3%BCti">http://hu.wikipedia.org/wiki/HTTP-s%C3%BCti</a><!-- m -->

A lenti Fórum sütik törlése, csak az aktafórum sütijét törli.

Más: Kérlek benneteket az idézetekkel kicsit finomabban, nem csak itt hanem az összes fórumon.
“software is like sex : it's better when it's free..”
Válasz idézéssel
Szia Doska!

Köszi a felvilágosítást süti ügyben.
Tökre azt hittem a süti receptekkel van baj. :lol:
Maresz
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:
Berzsu Írta:Kedves Lunda!
Mik azok a fórumsütik a lap alján? És miért kell azokat törölni?
Én még mindig nem tudom,mik azok a sütik???

Szia! Annyira én sem vagyok tisztában ezzel a süti dologgal, de itt jobb oldalon felül a " GYÍK" -nál találsz róla írást. Állítólag jó időközönként törölni a sütiket. Azt nem tudom miért, egyszer valahol töröltem, és minden jelszavam, felhasználói nevem is törlődött.
Üdv.: doska
Válasz idézéssel
Berzsu Írta:Kedves Lunda!
Én még mindig nem tudom,mik azok a sütik???
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az aktuális karbantartást most befejeztem. Ami sajnos nem alakult teljesen úgy ahogy terveztem, de hát a tervek és a valóság ugye.
(Remélem többet tudtam teljesíteni mint politikusaink Smile )

Köszönöm a bíztatásokat, és a köszöneteket.
Azt meg kell említenem, nem minden engem illet, hiszen a felhasznált szoftvereket nem én írtam.
Így a fórum motorért a phpbb 3 fejlesztőit ,
a magyar fordításért a phpbb.hu oldal és közösséget,
a kezdőoldalért pedig a CMS Made Simple fejlesztőit illeti a köszönet.
Én jelen estben csak a fentiek kiválasztását és az előző fórumról a konvertálást végeztem.

A különböző fórumokon ahogy láttam segítettétek egymást az új lehetőségeket megtalálni.
Igyekszem összeollózni a jó öttleteket, és kibővíteni a GyIK oldalat.
A jelenleg nem üzemelő szolgáltatásokat (új hozzászólások a főoldalon, névnap, adószám ellenőr) igyekszem
az új cms-hez igazítani, (1-2 év és megleszek vele.Smile )

Mostantól elindulhat a fórum átszervezése is, hogy az egyes témákban jobban tudjatok gyorsan információhoz jutni.
Akinek ebben a témában van javaslata az ha lehet ne tartsa magában.

További kellemes böngészést mindenkinek.
“software is like sex : it's better when it's free..”
Válasz idézéssel
Kedves Lunda!

Gratulálok az új arculathoz. Bevallom sokat köszönhetünk a fárasztó, éjszakai munkád eredményének, valamint az önzetlen segitségednek.
További erőt, kitartást, e nemes feladat végzéséhez.

Üdv: kati1012
Válasz idézéssel
Sziasztok!
De jó megint itt. Jöttem volna előbb is, de valami baj volt a sütijeimmel Tongue
Kedves Lunda!
Nagyon szépek lettünk, köszönet a sok munkáért!
Még kicsit azért szoknom kell ezt az új arculatot, meg hogy mi micsoda. És asszem, lesznek gondjaim, mint jó számítógép-zseni szőke nőnek.
Válasz idézéssel
Szia Zsuzsa!
Gondolom azok a sütik amik "odaégtek" és ehetetlenek.
Válasz idézéssel
Kedves Lunda!
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Mónika! Próbáld azt hogy a Fórum kezdőlap- ott olvasható hogy Aktív témák. Beállítható hogy egy napi kérdés-válasz jelenjen meg. Ez pici segítség volt, de még én is tanulom.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Csoda szép új ez a fórum, én is tesztelgetem, próbálgatom, működik! Egy kérdésem lenne: eddig amikor visszatértem a fórumra és "új hozzászólásokra" kattintottam, akkor az összes addigi téma megjelent előttem amelyek azóta keletkeztek, amióta elhagytam a fórum oldalát, most viszont ha az "új hozzászólásokra" kattintok akkor olyan témák is előjönnek amelyeknek az utolsó hozzászólásait már olvastam. El tudom azt érni, hogy csak azok jelenjenek meg amelyeket még nem láttam??
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Még én is az ismerkedés szintjén tartok,de nagyon tetszik!Igazi komoly fórum,tele extrákkal.
A "Lunda madár" azért hiányzik,olyan aranyos volt a kezdőlapon.
Ezer köszönet és hála a rengeteg munkáért!
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Alba Írta:
doska Írta:
Alba Írta:Most néztem meg az email fiókomat és 23 levél jött az aktafórumtól, hogy feliratkoztam témákra.
Ahol csak jártam, azt megjegyezte, ezért most kiveszem a jelöléseket (alul a lap alján).
Pedig én nem jelöltem meg. De nem nagy cucc, semmi gond!

Szia Alba!
Hogy csinálod a leiratkozásokat? Alul, itt a lap alján veszed ki a jelölést, vagy a felhasználói vezérlőpultban.
Nálam meg az email fiókom úgy van beállítva, ha értesítést kapok, akkor egy kutya berohan és leteszi elém a levelet, és addig ott is marad amig meg nem nyítom a fiókot. Annyit futkos, hogy már nekem is sok. Arról szoktam értesítést kapni, amelyik témához szóltam. Te hogy csináltad?

:lol: Ez a kutyadolog aranyos volt! Akkorát nevettem!
Igen, itt a lap alján vettem ki a jelölést.
De itt vannak az opciók is, amiből ki lehet venni a pipát: E-mail küldése új hozzászólás érkezésekor.

Köszönöm!!
Válasz idézéssel
doska Írta:
Alba Írta:Most néztem meg az email fiókomat és 23 levél jött az aktafórumtól, hogy feliratkoztam témákra.
Ahol csak jártam, azt megjegyezte, ezért most kiveszem a jelöléseket (alul a lap alján).
Pedig én nem jelöltem meg. De nem nagy cucc, semmi gond!

Szia Alba!
Hogy csinálod a leiratkozásokat? Alul, itt a lap alján veszed ki a jelölést, vagy a felhasználói vezérlőpultban.
Nálam meg az email fiókom úgy van beállítva, ha értesítést kapok, akkor egy kutya berohan és leteszi elém a levelet, és addig ott is marad amig meg nem nyítom a fiókot. Annyit futkos, hogy már nekem is sok. Arról szoktam értesítést kapni, amelyik témához szóltam. Te hogy csináltad?

:lol: Ez a kutyadolog aranyos volt! Akkorát nevettem!
Igen, itt a lap alján vettem ki a jelölést.

A felhasználói vezérpultban, a fórum beállítások / hozzászólások beállítása, szerkesztése / valamelyik pontjában van, hogy alapból küldjön e mailt, ha válasz érkezik, ott pipáltam még, hogy NEM.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég