A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fórum hangulata
[quote="donyo"]Sziasztok!

Szia Szilvi.

Én, amikor rátaláltam erre a fórumra, a szemem-szám elállt, hogy ilyen fórum is létezik, ahol ennyire segítőkészek, "családias" hangulat, egyebek. Én nagyon sokáig csak olvasgattam és azért nem tettem fel kérdést, mert valamelyik topicban megtaláltam rá a választ. Én még -kevés kivétellel- nem találkoztam olyan kérdéssel, amire azonnal ne érkezett volna segítő válasz. Azonban nyilvánvalóan a kérdések sokrétűsége éppen a szakmánkból adódóan megköveteli, hogy egy-egy nem szokványos kédésre a helyes válaszadáshoz ugyancsak utána kell nézni. Ha olvasod a topicokat, azt is láthatod, hogy vannak olyan kérdések, amikre igazán profi szakértő tagjaink vannak. Pl. M.Éva tb, munkaügy. Klárit (Gugu) csak azért nem említem, mert az Ő segítőkészsége határtalan.
Továbbra is azt mondom, kérdezz, választ fogsz kapni. Mint ahogy a Te válaszaidra is szükségünk van.
Szép napot!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem szeretnék én sem senkit megbántani, tényleg tiszteletreméltó ahogy igyekeztek egymásnak segíteni. Nagyon jó, hogy ebben a sokszor nem egyérelmű jogszabályrendszerben van hol nézelődni, okos dolgokat tanulni. Én is szinte naponta benézek , bevallom sokat tanultam, pedig nem ma kezdtem a szakmát. Próbálkoztam segítséget is kérni, nem túl sok sikerrel, talán egyszer válaszolt is valaki, de nem ez volt jellemző.
Jelentem én is egy -nem eléggé erőszakos - levegőnek nézett szellem vagyok innen őrültfalváról és szeretnék bebocsátást nyerni közétek :oops:
Szabad?
Üdv mindenkinek:Szilvi
Válasz idézéssel
Szia Bodza!

Érdekes volt, amit írtál...ilyen megközelítésbe még nem is gondolkodtam. Az tény, hogy aki újként csatlakozik egy családias társasághoz, annak nehezebb dolga van beilleszkedni. Zsemle véleménye igaz lehet, hogy pl ha van valakinek kérdése és lekerül a kezdőoldalról (megmondom őszintén én már csak azt nézem meg, mert nincs időm az összeset átolvasni) és akkor tényleg erőszakosnak kell lenni és előbb-utóbb megvan a válasz. Kivéve Klári ritka kérdései, amire senki nem tudja a választ általában :oops: Big Grin
Levegőnézéssel kapcsolatban: próbálok arra is figyelni, hogy ha egy topicban van feltéve egy kérdés és még nem válaszoltak rá, akkor nem küldök rá én is egy kérdést hanem keresek egy másik topicot, amibe szintúgy beillik a kérdés. Azért ezt néha hiányolom itt, de ez csak saját vélemény.
Szerintem bátran kérdezzen mindenki és szóljon hozzá amihez tud és érdemesnek tartja, mert a folyamatos kommunikáció az, ami egy társasághoz közelebb visz.
Amikor csatlakoztam ide, nagyon megtetszett a többiek segítőkészsége, illetve az, hogyha esetleg olyan választ adtam valakinek, ami nem igazán állta meg a helyét, szinte azonnal helyesbítettek engem, ráadásul törvényi hivatkozásokkal.
Akkor ezek szerint a családias hangulat érezhető itt, ennek nagyon örülök, mert ez pozitívumként értékelendő.
Az is nagyon jólesett, amikor egy újonnan csatlakozott tag kérdésére másodmagammal tudtunk válaszolni és visszaírt, hogy mi ketten ma többet segítettünk, mint az ügyvédek ezidáig.
Sok újonnan regizett tag is beszállt már a fórum életébe (Zsemle írta Őket) és örülök, hogy Ők is gazdagítják a fórumot.
Tény, hogy van olyan tag, aki azért regizik, hogy le tudjon tölteni doksikat, segédanyagokat, de hát ezek a segédanyagok azért vannak feltöltve, hogy használhassák szabadon a tagok. Ha még hozzá is szólnának, akkor sok lényeges infó jutna el hozzájuk, mert esetleg olyat kérdeznek/válaszolnak, ami mást is éppen foglalkoztat és Ő is hozzáteszi a magáét.
Lehet elfogódott vagyok, de még mindig ez az egyetlen fórum, ami megőrizte értékeit.
Na jólvan, eldugulok :wink:
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Szia Klári! Én azért írtam ide, mivel itt vetették fel, hogy sok a tag, akik csak olvasgatják a fórumot. Nem kell ezt sehova áttenni, sajnálom ha ezzel bonyodalmat okoztam, nem volt szándékom senkit megbántani. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Bodza Írta:Szia Klári!

Most teljesen félreértettél. Én nem vagyok egyáltalán megsértődve és azt sem értem miért vetted magadra azt amit írtam. Csak próbáltam rávilágítani arra, mi lehet az oka annak, hogy sokan nem szólnak hozzá.

Ha észrevetted, én próbálok aktívan résztvenni a fórum munkájában, függetlenül attól, hogy reagálást kapok-e rá vagy nem.
Én csak megosztottam Veletek mit hallottam, őszinte és jószándéku megnyilvánulás volt a részemről.

Üdv. Bodza

Bodza!

igen észrevettem, hogy aktivizáltad magad, aminek bár nem adtam nyilvánosan hangot, de örültem. Az valóban nem igaz, hogy bárkit is levegőnek néznénk mert idegen. Hidd el a fórumról senkit nem ismerek személyesen, de mégis több bartánőre tettem itt szert mint a lakóhelyemen.
Nézd vissza, hány egy-két kérdést feltevő regisztált itt a fórumon, és milyen sokan próbáltak nekik segíteni.
Úgy gondolom az újak sem mind érzékelik ezt. Itt van pl feüdoki, aki ma regisztrált, vagy Brigeee, aki tegnapelőtt. Hókuszpókot sem nevezhetjük régi bútordarabnak. Vagy megjegyeztem pl Vadorat A ki hol van rovatban gyakran láthatsz olyan neveket, aki napjában benéznek, de szinte sohasem szólnak hozzá, pedig biztosan vannak jó ötleteik gondolataik, csak félnek attól, hogy véletlenül rosszat mondanak. Pedig abban sincs semmi, hiszen a nevek mögött nincsenek arcok. Én sem szóltam hozzá kb egy hónapig.
De a nevek mögött egy idő elteltével kirajzolódnak jellemek, esetenként jobban ismerjük egymás gondolatait,mint a saját gyerekünkét.
Most következik majd számunkra az az időszak, amikor tornyosultnak a munkák és a határidők, több türelemre lesz szükségünk egymással szemben. Most még időben elnézést is kérek, ha valakit meg fogok bántani egy-egy mondatommal, de előre szólok, nem lesz szándékos.
Sőt! virtuálisan nyugodtan koppintsatok a fejemre.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Szia Bodza!

Akkor a felvetésed elkódorgott. Jelenleg még csak egyedül vagyok moderátor és ebbe a fejezetbe írtad. Ha gondolod átpakolom oda ahova szántad.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Most teljesen félreértettél. Én nem vagyok egyáltalán megsértődve és azt sem értem miért vetted magadra azt amit írtam. Csak próbáltam rávilágítani arra, mi lehet az oka annak, hogy sokan nem szólnak hozzá.

Ha észrevetted, én próbálok aktívan résztvenni a fórum munkájában, függetlenül attól, hogy reagálást kapok-e rá vagy nem.
Én csak megosztottam Veletek mit hallottam, őszinte és jószándéku megnyilvánulás volt a részemről.

Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Szia Bodza,

szerintem nem jól látod, nem nézi levegőnek senki az újakat. De gyorsan pörögnek a témák, s lehet, hogy a kérdező kérdése nagyon hamar lekerül a "tábláról". Ilyenkor a kérdező legyen erőszakos, tegye újra előre a kérdését, általában a másodikra már megjön a segítség.
A másik: a legnagyobb dologidő van! Az adminisztráció egyszerűsödése jegyében mást sem csinálok, mint azt a hülye Javat, meg a bevallási nyomtatványokat frissítem. Éjszakánként vizuálom csak az aktát.
Úgyhogy fel a fejjel!

üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Hááát, most megdöbbentettél!

Nem gondolom, hogy az elmúlt tíz egynéhány napban Téged vagy bárkit levegőnek néztelek volna. Lehet, hogy kérdéseid megválaszolatlanul maradtak? Tudod itt mindenki, pénzkereső munkája mellet ingyen, szabadideje terhére segít a másiknak. Gondolom Te is ezt tetted, az elmúlt időben. Lehet valaki beteg, vagy elfoglalt, nem szól hozzá, vagy csak a felmerült témában nem oly járatos. Állítom Neked, hogy soha senkit - tán két esetet kivéve - nem hurrogott le senki, soha nem volt veszekedést.

Nem tudom miből vonod le azt a következtetést, hogy az idegeneket levegőnek nézem? Az tény, hogy ha valaki nem kérdez, nem szólal meg, annak válaszolni, vagy beszédbe elegyedni vele, nem lehet.

Sajnálom, ha megbántódtál. Nem volt semmi rossz szándékom irányodba, mint ahogy egyetlen tag irányába sem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Olvasom, hogy hiányoljátok a kérdéseket, hozzászólásokat.

Mint uj tag ne haragudjatok ha egy kis kritikával illetlek Benneteket.
Gondolom nem csak én érzem így, de ugy tűnik nem nagyon fogadjátok be az uj tagokat. Ismerőseim közül is vannak tagok, akik szó szerint így fogalmaztak:"írigylésreméltó családias hangulat uralkodik a fórumon, ugy vette észre, csak az a baj hogy az ismeretleneket levegőnek nézik."

Talán ezen kellene egy kicsit változtatni, akkor több aktív taggal lennénk gazdagabbak, ezzel is segítve egymás munkáját.

Ne értsetek félre, én is szeretem a közvetlen, családias, humoros hangulatot!

Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A tagjaink névsorával ismerkedtem a napokban, és azt vettem észre, hogy majdnem háromezer a regisztrált tag, de legalább a fele egy szót sem szólt, nem tett fel kérdést, nem segített. (Ez csak észrevétel)
Üdv.:doska
Üdv.: doska
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég