A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázás
Sziasztok!

Segítene valaki, hogy a Csapatépítő tréninget milyen szj számmal számlázzam.
Gondolkodom az alábbi kettő között.
7022 Üzletviteli tanácsadás vagy 8559 - Mns egyéb oktatás?
Szerintetek?

Köszönöm.
Válasz idézéssel
Jankó1984!

Átutalásos számlát kell kiállítani a vevőnek. A számla kelte a szerződés napja, a fizetési határidő meg plusz 15 nap. Amikor a vevő fizet, bevételi pénztárbizonylatot kell kiállítani. Így akár több részletben is fizethet!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az alábbi számlázási kérdésben szeretnék segítséget kérni. Adott egy adásvételi szerződés, ami alapján eladtunk egyik partnernek egy terméket. A szerződésben az van, hogy a vevő a termék árát a szerződés aláírásától számított 15 napon belül fizeti meg KÉSZPÉNZBEN a pénztárba!

Kérdésem, hogy most akkor nekem milyen számlát is kell adnom? Vagy jó ez a szerződés egyáltalán így? Csak azért kérdezem, mert ha teszem azt megjelenik a 10. napon, hogy na fizetni szeretne készpénzben, akkor nekem KP-s számlát kell kiadnom?
Válasz idézéssel
Gajda!

Azt hiszem az zavart meg, hogy a második link, amit írtál, abban az egyesületnek adott eszköz után ÁFÁ-t kellett fizetni, mert beszerzéskor az ÁFA le lett vonva! Ez azonban adomány, nem támogatás. És tényleg nincs ÁFA fizetés az adomány után. Most már csak azt nem értem, miért kell számla a Vöröskeresztnek? Elég nagy adománygyűjtő, így nem hiszem, hogy tévednek. Lehet, hogy fel kell hívnom őket!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ne adjon számlát ! Keressen más karitatív szervezetet, ha a Vöröskeresztnél ilyen fafejűek.

Az Áfá-val más a pálya, nem kell áfát fizetni:

Az áfa törvényben 2010. június 17-i hatálybalépéssel visszaállították az áfamentes adományozás lehetőségét.

Azaz nem minősül ellenérték fejében teljesített termékértékesítésnek a közcélú adomány [11. § (3) bekezdés a) pontja], illetve nem minősül ellenérték fejében teljesített szolgáltatásnyújtásnak a közcélú adományozás [14. § (3) bekezdés].

Ugyanakkor az áfatörvény 133. §-át érintő módosítás biztosítja azt, hogy ha a közcélú adomány nem tekinthető sem termékértékesítésnek, sem szolgáltatásnyújtásnak, akkor a korábban, a beszerzéskor még a vállalkozási célra történő felhasználást valószínűsítve levonásba helyezett áfát ne kelljen korrigálni.

Ha azonban a cég az adományozni szánt terméket már kifejezetten erre a célra vásárolta meg, akkor már a beszerzéskor sem vonható le az áfa.

nézzük ez a fogalmat a törvény értelmező rendelkezései között a 259. § 9/A. pontjában.

Közcélú adomány, adományozás: a közhasznú szervezet, a kiemelkedően közhasznú szervezet részére a közhasznú szervezetekről szóló törvényben nevesített közhasznú tevékenység, a kiemelkedően közhasznú besorolást megalapozó közfeladat támogatására, valamint a külön törvényben meghatározott feltételeknek megfelelő egyház részére az ott meghatározott tevékenysége támogatására fordított termék, szolgáltatás, feltéve, hogy

az ügyletre vonatkozó okirat, egyéb körülmény valós tartalma alapján nem állapítható meg, hogy az nem szolgálja, vagy csak látszólag szolgálja a közhasznú, a közérdekű, továbbá – egyház esetében – a külön törvényben meghatározott célt,
az nem jelent vagyoni előnyt az adományozónak, az adományozó tagjának (részvényesének), vezető tisztségviselőjének, felügyelő-bizottsága vagy igazgatósága tagjának, könyvvizsgálójának, illetve ezen személyek vagy a természetes személy tag (részvényes) közeli hozzátartozójának azzal, hogy nem minősül vagyoni előnynek az adományozó nevére, tevékenységére történő utalás, és
az adományozó rendelkezik a közhasznú szervezet, a kiemelkedően közhasznú szervezet, az egyház által kiállított igazolással, amely tartalmazza az adományozó és az adományozott nevét, székhelyét vagy állandó lakóhelyét, adószámát, adószám hiányában egyedi azonosítására szolgáló jelét és a támogatott célt, továbbá közhasznú szervezet, kiemelkedően közhasznú szervezet esetében a közhasznúsági fokozatot.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adonavigator.hu/blog/adomanyok-afamentessege.html">http://www.adonavigator.hu/blog/adomany ... ssege.html</a><!-- m -->

(Az adozona cikke egyesület szemszögéből vizsgálta a kérdést - viszont vannak benne jogszabályi hivatkozások a civil tv-re, s ezért hasznos- , erre figyelni kell ! Az adonavigator a vállalkozás szemszögéből vizsgálja az adományozást, tehát esetedben ez utóbbi a lényeges.)
Válasz idézéssel
Gajda!

Megnéztem a linkeket. Azért kell számlát kiállítani, mert az adományként átadott termékek ÁFÁ-ja vissza lett igényelve, tehát az adományozónak ÁFÁ-t kell fizetni. Szóval olcsóbb lenne, ha leselejtezné! Ezt a marhaságot. Értem a logikáját, de ki fog így adományozni, ha utána ÁFÁ-t kell fizetni! Vagy rosszul értelmeztem?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Gajda!

A Vöröskereszt számlát kér a szállítólevél mellé! Azért kérdeztem meg, hogyan kell kiállítani, mert ilyenről még nem hallottam. Egyébként az adományozó levélben volt ez:

"Fent nevezett adományozó kijelenti, hogy a felajánlott adományt térítésmentesen adja át. Adományozó vállalja, hogy az átadott nem pénzbeli adományról, illetve térítésmentesen nyújtott szolgáltatásról pénzügyi teljesítést nem igénylő számlát állít ki."
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Semmiféle számlát ne bocsásson ki a vállalkozó, hanem ún adományozó levelet készítsen. Ez térítés nélküli átadás.
Minta is van rengeteg a neten, pl.

Ev vagy gt. az ügyfeled?
Áfásan szerezte be anno ezt az árukészletet?

<!-- m --><a class="postlink" href="http://szeretetszolgalat.hupont.hu/19/adomany-level-mintak">http://szeretetszolgalat.hupont.hu/19/a ... vel-mintak</a><!-- m -->

ez az alábbi is hasznos

<!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/altalanos/Igy_kell_helyesen_elszamolni_az_ingyen_kapo_T4ICNL.aspx">http://adozona.hu/altalanos/Igy_kell_he ... 4ICNL.aspx</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Valaki tudna segíteni, hogy a Vöröskeresztnek milyen számlát kell kiállítani adomány átadásakor? Ügyfelem eladhatatlan ruhákat akar bevinni, de a szállítólevél mellé pénzügyi teljesítést nem igénylő számlát is kérnek. Azt sem tudom, ÁFÁ-t fel kell számítani? Gondolom nem, de hogy töltsem ki szabályosan?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Adott egy bérleti szerződés, mely alapján a bérleti díjat két részletben fizeti a bérlő külön teljesítésigazolás alapján. Az első részlet a 14.01.01.-14.06.30., a másik részlet a 14.07.01.-14.12.31. időszakra szól. A bérleti díjat a számla kiállításától számított 8 napon belül kell fizetni. A számlát 14.07.10.-én állítottam ki, akkor kaptam meg ugyanis a teljesítésigazolást.Tekintettel arra, hogy a szerződésben 2 részletben történő fizetésről állapodtak meg az ÁFA tv. 58. § alapján a számlán a teljesítés dátumának és fizetési határidőnek 14.07.18. írtam és a számlán belül részleteztem, hogy elszámolási időszak: 14.01.01.-14.06.30.

"58. § (1)74 Termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása esetében, ha a felek részletfizetésben vagy határozott időre szóló elszámolásban állapodtak meg, teljesítés az ellenérték megtérítésének esedékessége, amelyre az adott részlet vagy elszámolás vonatkozik."

Véleményem szerint a számlát a szabályoknak megfelelően adtam ki, erre az ügyfél visszahozta a számlát, hogy nem fogadják el a számlát az elszámolásnál (kiderült, hogy valami pályázati elszámoláshoz kell), mert a teljesítés dátuma nem 14.06.30. Javítsam 06.30-ra!

De én nem tudom javítani arra, most én mit csináljak vele? Sose értettem, hogy ezek az elszámolók nincsenek tisztában az ÁFA tv-el? Az elszámoláshoz gondolom be kell csatolni a szerződést is. Abból világosan látnia kellene, hogy miért úgy van kiadva a számla, ahogy, attól az még a 06.30-ig szóló időszakra vonatkozik.
Válasz idézéssel
Hallottam róla már korábban.
Remélem ezt is nem akarják online adatszolgáltatásba tenni mint a pénztárgépeket. :oops: :evil:
Válasz idézéssel
Sziasztok !

NGM rendelet számlázóprogram bejelentésről:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ado.hu/rovatok/ado/szamlazoprogramot-hasznal-uj-kotelezettsegek#">http://ado.hu/rovatok/ado/szamlazoprogr ... zettsegek#</a><!-- m -->

Móni
Válasz idézéssel
Szia Tamás,

javasolnám. :wink:
Válasz idézéssel
Szia,

nincs még. de ez ugye csak papírmunka! Smile
ha csak ezen múlik, akkor felvesszük

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Maszlait,

a tevékenységi körök közé fel van véve a közúti árufuvarozói?
Válasz idézéssel
Szia!

Én nem merném. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok, a következő helyzetben szeretném kérni a segítségeteket:
véleményetek szerint egy logisztikai kft leszámlázhat-e olyan tevékenységet (közúti fuvarozás), amit alvállalkozóval végeztetne el, mert neki nincs se fuvarozási engedélye, se autója, se söfőrje?
tehát a munkát teljes egészében más végezné, aki természetesen minden feltételnek megfelel
mi továbbszámláznánk közvetített szolgáltatásként
járható ez így? le lehet olyan tevékenységet számlázni, amire nekünk nincs engedélyünk?
Előre is köszi,
Tamás
Válasz idézéssel
.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mezei gazdasági ügyintézőként szeretnélek megkérdezni titeket 1-2 dologgal kapcsolatban. Kulcs-szoft programot használunk a cégnél, nemrég kezdtem náluk, és rendbe kéne raknom a 2 hónapos karriert futott elődöm hülyeségeit.
1. Kiállította a csekkes számlát, és az első személyes befizetéshez a pénztárbizonylatot, amit alá is írt az ügyfél....aztán mivel 1 tétel nem stimmelt lesztornózta a számlát, és lerontotta a bizonylatot. Kiállított egy új, már jó számlát, és kiállította a jó pénztárbizonylatot, de csak miután az ügyfél elment....és most a jó pénztárbizonylat nincs aláírva.
2.Találtam olyan számlát, amihez 4 részletfizetés kapcsolódik...de a 4 közül csak kettőt kapcsolt össze a rendszerben a számlával, 2 pénztárbizonylat, pedig oda van tűzve a számlához, de a programban nem jelölte ki a pénztárbizonylat készítésekor, hogy a számlához kapcsolódnak....így most a számlázóprogiban nem stimmel.
Papír alapon minden ok....de nem stimmel a számlázóprogrammal a dolog.
Mit csinálok olyan pénztárbizonylattal amit pl 02.-án fizettek be, de nekem le kell rontanom, mert nem jó...az újonnan kiállított pb.-nak más lesz a dátuma.
Nem ezzel a programmal dolgoztam régen...és nem is voltak ilyen gubancok.
Help.
Válasz idézéssel
Amikor előre fizetnek és ez szerződés szerint van, és nemcsak magától buzgó a vevő h 3 hóval előbb letudja a tartoást, akkor mindenképp lesz áfa-telj az előlegfizetéskor. Ez már régi dolog. Jó ahogy írtad először, sztem
Válasz idézéssel
szat-ing Írta:Juli 1től változik így, ha előtte kezdődik az elsz akkor még nem kell variálni, sztem

Szia!

Igen azzal tisztában vagyok, de az a folyamatos szolgáltatásokra vonatkozik. Jelen esetben ez nem tekinthető folyamatos szolgáltatásnak, hiszen nem havonta, vagy bizonyos időközönként kerül szálázásra sor, mint pl egy bérleti szerződésnél, ahol a bérleti díj számlázása havonta történik.

Bérleti díjnál ha nem folyamatos volt eddig is úgy volt, hogy a teljesítés dátuma az utolsó nap. Pl ha volt egy bérleti szerződés 01.01-től 03.25-ig, és 1 összegben történik a fizetés, akkor a teljesítés dátuma 03.25 volt.
Válasz idézéssel
Juli 1től változik így, ha előtte kezdődik az elsz akkor még nem kell variálni, sztem
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megint csak számlázással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Közterületfoglalási díjat kellene számláznom, a papírok alapján a közterületfoglalás időtartalma 2014. május 20-tól 2014. november 30-ig szól. A díj összegét egy összegben előre kell befizetni 2014. május 25-ig. Véleményem szerint jelen esetben a tényleges teljesítési dátum a 2014. november 30. lesz, tehát ha ezt megelőzően megtörténik a díj kifizetése, akkor azt előlegnek kell számítanom, és a pénz átvételének napjával előleg számlát kell kiadnom.

"59. § (1) Termék értékesítése, szolgáltatás nyújtása esetében, ha a teljesítést megelőzően pénz vagy készpénzhelyettesítő fizetési eszköz formájában ellenértékbe beszámítható vagyoni előnyt juttatnak (a továbbiakban: előleg), a fizetendő adót az előleg jóváírásakor, kézhezvételekor kell megállapítani."

Jól gondolom?
Válasz idézéssel
Oké!
Na ez nem volt kiemelve! Be vagytok jelentkezve áfára,pedig ez lényeges info. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Jól elbeszélgetünk egymás mellett!
Én nem áfásan számlázom tovább,mert a bérleménnyel kapcsolatos.Olvasd el még egyszer a NAV által írtakat.
Persze lehet nálad más a helyzet,mert nincs bérleti díj.Igy levonásba helyezed az áfát,majd tovább számlázod,az is nulla áfa szempontjából!Én biztosan inkább a bérleménnyel kapcsolatost választanám,nincs már ingyenesen nyújtott szolgáltatás.
:oops: De azt nagyon alá kell támasztani!,....,ha mégis ingyenes. :!:

Szerintem nem értettük félre egymást. "Az áfa rendszerében az ingatlan-bérbeadás főszabály szerint adómentes tevékenység, azonban az adózó dönthet úgy is, hogy adókötelezettséget választ e tevékenységére. A döntést az állami adóhatósághoz előzetesen be kell jelenteni."

Mi áfásan vagyunk bejelentve, ezért írtam azt, hogy akkor 27% áfásan kell számláznom. Mi a bérleti díjat 27% áfásan számlázzuk, a járulékos költség tehát ha felveszi a főtevékenység áfáját, akkor az 27%.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég