A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 oszlopos mérleg
Tényleg jól megkeveredtél Big Grin ! (nem csodálom, ha 4 évbe kell belepiszkálni, Róma istenei óvjanak minket az ilyen szitutól)
A jelentóst, mindig úgy számoljuk, hogy az adott év hibahatásait az adott év MFÖ-höz hasonlírjuk, illetve az adott évre számolt küsyöbhöz hasonlítjuk. Jól gondolod! Az előző év a következő év számításánál már javítva van!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Most én is rászorulok segítségre, egy kissé belekeveredtem.
4 év beszámolóját javítom.
A befektetett eszközöknél van eltérés, ezt szépen le is vezettem, de amikor összesítem a 4 év eltérését valami bődületes szám jött ki.
Lehet, hogy pl. a második év TE értékének eltérését nem a beadott beszámoló értékéhez kell néznem, hanem az első beszámoló korrigálva az eltéréssel értékéhez? De akkor meg nem veszem figyelembe a második évben történt változásokat?

Nem tudom, hogy érthetően írtam-e le?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Örülök, hogy segíthettem! Tongue
Az utóbbi napokban az én homlokom is erősen pirosodik a sok csapkodástól. Tegnap egy fél napot szúrtam el olyan helyi adó javításra, ami nem is volt hibás. :lol:
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm Csilla!

Már elkezdtem itt javítani, előbb-utóbb csak a homlokomra csaptam volna
ha nem tudom beállítani "rosszul"! :lol:
Köszönöm, hogy a hajrában kisegítettél! Confusedax:

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Kedves Csöre!

Látszik, hogy ebben a hajrában mindenki kezdi a végét járni. Big Grin
Mérleg főösszeget, eredményt nem módosít, a háromoszlopos mérleg szükségességét pedig ennek alapján állapítjuk meg. Szóval nem. :wink:
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kell e 3 oszlopos mérleget csinálnom ha tavaly "rossz sorba csúszott"
egy elég nagy összeg az előző könyvelőnél. Most helyretenném.....(Immateriális javak között lett kimutatva a Tárgyi eszközök
helyett!Ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jog 1500 000 e Ft)
???

S.O.S

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Idézet:Ha megfelelően volt elkészítve a tavalyi mérleg, akkor elméletileg (remélhetően gyakorlatilag is :wink: ) , a javítás adatai benne vannak az előző évi összesben. Tehát a harmadik oszlopból kell kiindulni.

Szia!
Velem a könyvvizsgáló kivetette a tavalyi összesből a középső oszlopot Sad
Most meg szerinte jó úgy, ha a tavalyi összesen oszloppal nyitok, még ha a tőkeelemek furán is néznek ki tavalyról idénre.
A tavalyi összegek ugye nem adják ki az ideieket, csak középső oszloppal együtt.
Nekem nem annyira tetszik, de tavalyra javítani úgysem lehet. Sad
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
köszi! Smile

szép napot!

monik Írta:Szia,Manka!
"Simán" megy.
Válasz idézéssel
Szia,Manka!
"Simán" megy.
Válasz idézéssel
sziasztok!

ha most adok be 3 oszlopos mérleget, kell jelölni megnevezésben vagy bárhol? vagy simán megy, mint a sima beszámoló?
köszi,
Manka
Válasz idézéssel
Kedves Eragka!

Ha megfelelően volt elkészítve a tavalyi mérleg, akkor elméletileg (remélhetően gyakorlatilag is :wink: ) , a javítás adatai benne vannak az előző évi összesben. Tehát a harmadik oszlopból kell kiindulni.
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet, hogy triviális a kérdésem, bocs :oops:

Ha tavaly 3 oszlopos mérlegem volt, akkor idén az előző év oszlopába melyik oszlop adatát írom?
A tavalyi középső+tavalyi simát összeadva, vagy csak a tavalyi simát?

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Kft-nek van leadott 2012.évi mérlegbeszámolója. Könyvelő váltás volt, sok számla nem lett lekönyvelve, adatvesztés is volt, és a leadott beszámolóhoz nincs meg a főkönyvi kivonat.
A tulajdonos újra könyveltette az évet. A közzétett beszámoló helyett újat leadni már nem lehet.
Az eredeti, egyszerűsitett beszámolót kell javítani, három oszlopos mérleget kell csinálni.
A beszámolóban összesitett adatok vannak. Ti hogyan csinálnátok, hogy javitanátok? Találkoztatok már ilyennel?
Előre is köszönöm a segitséget!
Válasz idézéssel
jujj, tényleg? hát igen, hiányosak az infóim, de rajta vagyok és utánanézek..Smile
Nagyon köszönöm!
Akkor az ideivel kell majd év végén jelölni a változásokat és 3 oszloppal készíteni?
Köszi

monik Írta:Manka!
Ha jelentős összegű is a hiba, már nem kell ismételten közzé tetetni 2013.01.01-től, illetve a már 2012-ben feltárt hibákat sem kellett. Tehát most csak a TAO bevallást kell önellenőrizned.
Válasz idézéssel
Manka!
Ha jelentős összegű is a hiba, már nem kell ismételten közzé tetetni 2013.01.01-től, illetve a már 2012-ben feltárt hibákat sem kellett. Tehát most csak a TAO bevallást kell önellenőrizned.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Jajj, még én sem csináltam soha szerencsére 3 oszlopos mérleget.. de most jól megszívatott az ügyvezető.
Tavalyi tagi kölcsönt először el akart engedni (másik cége), aztán meggondolta magát, mert nem akart adót fizetni. Aztán most jött rá, hogy de mégis....
Szóval emaitt jelentősen változik a beszámoló, TAO, stb is.
Kérdésem, hogy is néz ez ki?
Mondjuk 2013/07/04.-ei dátummal leönyvelem a módosításokat.
1. oszlop: 2012 záró
2. oszlop: módosítások
3. sozlop: az idei, főkönyvvel egyező oszlop? És a fordulónap a feltárás tényének időpontja, pl 07/04.-e?
Milyen beadái határidők vannak?

Nagyon köszönöm a segítséget!
Szép napot!
Manka
Válasz idézéssel
Nem szereti, ha kotorászik a hatóság a papírjai között Sad
Bár ezt ki szeretné...
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
Bocs megzavartalk, nem vettem figyelembe, hogy minusz a dolog. :oops:
A vélaményem a 29-es önellenőrzéséről változatlan. Meg kell csinálnod és benyújtani. A jogtalanul igénybevett adóalap csökkentés nem csak adó, de bírság és kés.pótlék kirovását i8s jelenti, + a számvitali rendért kiróható. Máris elfogyott az egyébként visszajáró összeg.
Nem értem, hogy az ÜF miért vonakodik, mert azt tudom, hogy Neked egy új számokkal elkészített 29-es önellenőrzíésként ujjgyakorlat.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Akkor most zavarodtam össze :oops:

Kezdjük majdnem elölről. Az én esetemben az adózás előtti eredmény szerintem csökken. ET mínusz 5M a középső oszlopban.

2009. zárás:
adózás előtti eredmény 111M
képzett fejlesztési tartalék 55M

2009. módosítás:
adózás előtti eredmény változott volna -5M, azaz 106M

Engem most a 2009-ben képzett 55M fejlesztési tartalék izgat.
Ha nem ellenőrzöm a társasági adót, akkor később azt állapíthatják meg, hogy visszaadtak volna 1M adót, de jogtalanul vettem igénybe 2M fejlesztési tartalékot? Igaz, a 2M fejlesztési tartalék igénybevétele is csak adóalap, aminek az adója legyen 400e, akkor még mindig az állam járt jobban.

Vagy most teljesen fordítva gondolok valamit? Mármint ahhoz képest, amit Te írtál.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
Nem úgy van az! Beszámolót ritkán önellenőrízünk csak úgy magában. Valóban előfordul ritkán, hogy az eredmény nem változik, de a Te esetedben az adózás előtti eredmény nő. Azt adózni kell. Nehezen üthető ki az adózás előtti eredmény önrevizió miatti növekedése. Nézz utána a fejlesztési tartalék képzés miatti utólagos adóalap csökkentésének, mert kétségeim vannak hogy járható. Az induló feltétel, hogy dec 31-ig a tartalék képzése megtörténjen. Az meg nem történt meg.

Válasz idézéssel
Köszi Klári a megnyugtatást!
Mármint ami a mostani dolgokat illeti.

Te, akkor is lesz gondom jövőre, ha most úgy döntöttek, hogy nem akarnak társasági adót önellenőrizni?
Mert én teljes lelki nyugalomban vagyok most, hogy megcsináltam a 3. oszlopot, a főkönyvben minden úgy van hajszálra, ahogy én látni akartam.
Egy átvett cég 2009-es ramatyát tettem rendbe.
Igaz, hogy a -5M-nek 1M az adója vissza, de nem akarnak semmit sem bonyolítani... ők annak idején beállították erre (mezei leltárral sok mindent lehet) és így jó. Fejlesztési tartalékot képeztek, meg is valósult a beruházás stb.

Azért előre is köszönöm a segítséget főkönyv taposás közben! Smile
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Era!

Teljesen jól okumuláltad ki! Big Grin Big Grin

Tegyél az MSZE-be egy 0-t jelezve, hogy oda bejött a -5000 és tovább ment az ET-ba.
Na ezek után nagyon nem irigyellek a 2011-es beszámolóért meg a 29-esért. Borítékolom, hogy a hajadat fogod tépni mire az adó kötelezettség egyezőséget, meg az adóalap növelő, csökkentőket összehozod. Legalább is én ilyenkor mindig tépni szoktam, meg megtaposom a főkönyvi kivonatot Tongue .
Ha oda jutsz, mielőtt teljesen beborulsz szólj és segítünk!

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Még nem csináltam 3 oszlopos mérleget, így kérdésem mások számára triviális, de szeretném tudni, hogy jól gondolom-e.
A könyvvizsgáló lekönyveltetett velem egy rakás dolgot 413-mal szemben, mert 2009-ben felesleges költségek lettek elszámolva, illetve ki is maradtak költségek.
A végeredménye az lett, hogy 5.000e Ft-tal csökkent a 413.
Ezt hogy írom be a középső oszlopba?
Simán -5.000 az eredménytartalék sorba?
A párját pedig oda, amivel szemben módosítottam eszköz vagy forrás oldalon, szintén + v. -? (ezek összességében akkor -5.000e Ft lesz)
Az idei sorokba pedig az megy, ami most látszik a főkönyvben rendezgetések után?

Az eredménykimutatást is 3 oszloposra kell csinálni?
Megmondom őszintén, ez nekem egy teljes káosz Sad

Nos, most addig kreáltam, míg eszköz,forrás +,- oldalakon is -5.000e Ft
Eredménykimutatásban is kijött a msze sorba a -5.000e Ft.
De ezt akkor nem a mérleg msze sorba teszem, hanem az eredménytartalék sorba?

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Nagyon-nagyon szépen köszönöm!! :lol: Big Grin :lol:
Válasz idézéssel
Szia!

SZT 19. paragrafus
3) A mérlegben és az eredménykimutatásban minden tételnél fel kell tüntetni az előző üzleti év megfelelő adatát. Ha az adatok nem hasonlíthatók össze, akkor ezt a kiegészítő mellékletben be kell mutatni és indokolni kell. Amennyiben az ellenőrzés az előző üzleti év(ek) éves beszámolójában elkövetett jelentős összegű hibá(ka)t állapított meg, akkor az előző év(ek)re vonatkozó - a mérlegkészítés napjáig megismert és nem vitatott, nem fellebbezett, illetve a jogerőssé vált megállapítások miatti - módosításokat a mérleg és az eredménykimutatás minden tételénél az előző év adatai mellett be kell mutatni, azok nem képezik részét az eredménykimutatás tárgyévi adatainak. Ez esetben a mérlegben is, az eredménykimutatásban is külön-külön oszlopban szerepelnek az előző üzleti év adatai, a lezárt üzleti év(ek)re vonatkozó módosítások, valamint a tárgyévi adatok.

3. jelentős összegű hiba: ha a hiba feltárásának évében, a különböző ellenőrzések során, egy adott üzleti évet érintően (évenként külön-külön) feltárt hibák és hibahatások - eredményt, saját tőkét növelő-csökkentő - értékének együttes (előjeltől független) összege meghaladja a számviteli politikában meghatározott értékhatárt. Minden esetben jelentős összegű a hiba, ha a hiba feltárásának évében az ellenőrzések során - ugyanazon évet érintően - megállapított hibák, hibahatások eredményt, saját tőkét növelő-csökkentő értékének együttes (előjeltől független) összege meghaladja az ellenőrzött üzleti év mérlegfőösszegének 2 százalékát, illetve ha a mérlegfőösszeg 2 százaléka meghaladja az 500 millió forintot, akkor az 500 millió forintot;
4. nem jelentős összegű hiba: ha a hiba feltárásának évében, a különböző ellenőrzések során, egy adott üzleti évet érintően (évenként külön-külön) feltárt hibák és hibahatások - eredményt, saját tőkét növelő-csökkentő - értékének együttes (előjeltől független) összege nem haladja meg a jelentős összegű hiba 3. pont szerinti értékhatárát;
5. megbízható és valós képet lényegesen befolyásoló hiba: ha a jelentős összegű hibák és hibahatások összevont értéke a saját tőke értékét lényegesen - a számviteli politikában meghatározott módon és mértékben - megváltoztatja, és ezért a már közzétett - a vagyoni, pénzügyi és jövedelmi helyzetre vonatkozó - adatok megtévesztőek. Minden esetben a megbízható és valós képet lényegesen befolyásoló hibának kell tekinteni, ha a megállapítások következtében a hiba feltárásának évét megelőző üzleti év mérlegében kimutatott saját tőke legalább 20 százalékkal változik (nő vagy csökken).
Saci
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég